top of page
  • Writer's pictureKristīne Spure

Vienkārši aizraujoša grāmata. T.J. Reid “The Seven Husbands of Evelyn Hugo”Jau laikus atvainojos visiem grāmatu draugiem, kuri no manis gaidīja kādu labas literatūras ieteikumu un nesagaidīja četru mēnešu garumā. Laba bloga pamatnosacījums ir tikt papildinātam ar saturu regulāri, un es 2021. gadu sāku, šo bausli neievērojot. Piedodiet man, ak, uzticamie lasītāji, grāmatu dievi un SEO algoritmi!


Lai atgūtu iekavēto un jūsu ticību rakstītajam vārdam, es pastāstīšu par kādu superaizraujošu romānu, kas mani pamatīgi saviļņoja un kuru no sirds iesaku pamēģināt arī citiem, – jo sevišķi Holivudas un amerikāņu filmu industrijas entuziastiem.


Jāpiebilst, ka šis raksts nebūtu pilnīgs bez pateicības manai “Balss maskā” tekstu departamenta un radošā dueta “Spurlapa” partnerei Ditai (viņas grāmatu piedzīvojumiem vari sekot līdzi Instagrama kontā Dita's Books). Tieši pēc Ditas ieteikuma dot šai grāmatai iespēju iepazinos ar Evelīnu un viņas septiņiem dzīvesbiedriem, un katra no tikšanās reizēm bija tik pat laba, cik filma “Notebook”. Nē – atļaušos teikt, ka vēl labāka.


Krietni labāk, nekā gaidīts


Ja grāmatu vērtē pēc “cepures” jeb vāka, tad no “The Seven Husbands of Evelyn Hugo” dvašoja pamatīgs “chick flick” vaibs. Smaragdzaļa, vijīga kleita, koķeti atkailināti pleci… Personīgi mani tas ar pirmo reizi noteikti neuzrunāja.


Taču neticiet pirmajam iespaidam, jo Teilores Dženkinsas Rīdas (Taylor Jenkins Reid) romāna iekšiņas satur stāstu, kas saviļņo, sadusmo, ved arī uz labu izraudāšanos un visbeidzot liek pasūtīt vēl literatūru, ko sarakstījusi šī amerikāņu rakstniece.

Es, domājot, kuru nākamo T. J. Rīdas grāmatu lasīšu

Stāsta galvenās varones ir divas sievietes. Jauno žurnālisti Monīku Grantu (Monique Grant), kas vēl nav atradusi savu vietu zem drukāto mediju saules, uzrunā leģendāra Holivudas filmu ikona Evelīna Hugo (Evelyn Hugo), lai žurnāliste sarakstītu memuārus par Evelīnas skandalozo dzīvi.


Monīkai un lasītājam ātri top skaidrs, ka šeit kaut kas nemaz nav tīrs. Nav nekāda loģiska iemesla, kādēļ Evelīna gribētu izvēlēties tieši šo citiem nezināmo 35 gadus veco žurnālisti par savu biogrāfi. Kādēļ tieši Monīkai uzticēt Evelīnas īpašo dzīvesstāstu, kas iepriekš nekad nav stāstīts un noteikti liktu Monīkas karjerai uzšauties debesīs un nopelnīt brangu skanošā daudzumu? Tālāk gan jānoskaidro pašiem.


Daļa stāsta norisinās Evelīnas greznajā Ņujorkas dzīvoklī mūsdienās, taču pārējā – 20. gadsimta dažādās desmitgadēs, sākot no 50-itajiem gadiem, kas iezīmē leģendārās aktrises karjeras sākumu Losandželosā. Evelīnas dzīvesstāsts ir pilns pavērsienu, rūpīgi slēptu noslēpumu, sāpju, skandālu. Esmu gatava likt likmes, ka pēc grāmatas izlasīšanas arī Tev, lasītāj, būs žēl, ka Evelīna Hugo ir fikcionāls tēls (lai gan mēļo, ka Rīda Evelīnas tēla iedvesmu daļēji smēlās Elizabetes Teilores dzīvē).


Kam patiks “The Seven Husbands of Evelyn Hugo”?


Godīgi sakot – ikvienam, kam interesē Holivudas aizkulises. Rīda Amerikas filmu meku uzbūrusi tik reālistiskā manierē, ka lapas šķiras patīkami viegli un lasāmo ir grūti nolikt malā.


Kā jau izklaides industrijai piedien arī Rīdas grāmatā ievijas LGBT tematika, kas iedod grāmatai papildus mūsdienīgumu, jo šis jautājums aktuālitāti nav zaudējis (drīzāk – tikai ieguvis papildus).


Un vienīgais, ko beigās varu piebilst par zaļo satīna kleitu uz grāmatas vāka, ir tas, ka es biju tieši tik pat zaļa par Rīdas spēju uzrakstīt tik aizraujoši, ka es vairs nevērtēšu nevienu grāmatu pēc vāka. Iespējams. :)


Mans vērtējums: 5/5

Goodreads vērtējums: 4.40/5


356 views0 comments

Commentaires


bottom of page