top of page

PAR MANI

IMG_5876 (1)-min.jpg

Kristīne Spure

Satura veidotāja, autore, mūziķe

Sveiciens! Mani sauc Kristīne, un es esmu tekstu autore. Papildus tam esmu arī:

 

  • satura mārketinga menedžere un bloga redaktore datu vizualizācijas platformā Infogram;

  • un šīs mājaslapas autore. Laipni aicināti! 

Šobrīd mani visbiežāk var satikt Rīgā, lai gan daļa sirds pieder Cēsīm, Briselei, Turīnai un Norvēģijai, kur dažādos dzīves periodos esmu dzīvojusi. 

Vairākus gadus pavadīju TV un radio vidē, producējot un vadot raidījumus, intervējot amatpersonas un stāstot par iedvesmojošām personībām (tostarp horeogrāfi Līgu Liberti, aktrisi Regīnu Devīti, mūziķiem Lauri Valteru, Martu Grigali u.c.).

Esmu strādājusi satura mārketinga aģentūrā TrueSix, rakstījusi par 5G, robotiku, jaunuzņēmumiem, ekomerciju, attiecībām, produktivitāti. Mani raksti publicēti tādos medijos kā Forbes Latvia, Trello, Thrive Global, Irish Tech News u.c. 

Absolvēju Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura un maģistra grādu mākslās (dāņu valodas un kultūras studijas bakalaurā; kultūras menedžments un radošās industrijas maģistrantūrā). 

Visām pieredzēm cauri vijas kāds vienojošs elements:

 

man patīk rakstīt.

 

Patīk strādāt ar dažādu formu tekstiem, patīk tos rediģēt. Patīk ieslēgt "grammar nazi" režīmu un patīk, kad jēdzīgi savirknētu vārdu kopumam varu pielikt klāt savu vārdu.

Un šo simpātiju aizmetumi meklējami bērnībā. 

Ja jārunā par pašiem pirmajiem rakstu darbiem, gribu pieminēt savu smeldzīgāko dzejoli "Tā ir mīlestība", kuru emocionāli deklamēju savu radinieku kāzās. Man tolaik bija 8 vai 9 gadi, un es gribu cerēt, ka tieši mans dzejolis ir pie vainas tam, ka šie radinieki vēl aizvien ir precējušies. 

2. klasē publicēju skolas avīzi. Pasaule pieredzēja tieši vienu "Skolas Peksis" izdevumu, bet jau tad sapratu, ka darbs drukātajos medijos nozīmē nemitīgu cīņu ar finansējuma piesaisti un anonīmajiem komentētājiem.

Pamatskolā pievērsos prozai, rakstot īsstāstus par kāmju ģimeni, ko vēlāk nomainīja romantiska satura tīņu lubenes. Vidusskolā manu ticību saviem spēkiem "apcirpa" kāds manis veidots raksts vietējam Cēsu laikrakstam "Druva", ko redaktore bija bagātīgi izrotājusi ar sarkano krāsu.

Ar pieredzi un neskaitāmiem pārrediģētiem Google Docs failiem esmu sapratusi – arī rediģēšana ir daļa no rakstīšanas, un sarkanā krāsa ir vieta izaugsmei. 

Šajā blogā atrodami:

 

  • grāmatu apraksti, raksti par lasīšanas paradumiem;

  • raksti par cilvēkattiecībām;

  • raksti par pašizziņu; 

  • ceļojumu apraksti;

  • mani piedzīvojumi ceļā uz veselīgu dzīvesveidu;

  • pārdomas par citiem būtiskiem un mazāk būtiskiem jautājumiem.

Paralēli profesionālajai darbībai es ceļoju un mācos dzīvi kopā ar savu vīru Mārtiņu, ar kuru kādas laimīgas sagadīšanās dēļ [dziedāt Sergeja Jēgera balsī] spēlējam vienā grupā. Protams, jāpiemin arī Kornvolas rekss Harijs Poters, kas principā ir mūsu māju īstais saimnieks. Vismaz tā viņš gribētu domāt.

Stay cool, stay safe – un patīkamu lasīšanu! 

Screenshot%20at%20Feb%2029%2000-18-12_ed
Screenshot at Feb 29 00-46-19.png

SAZINIES AR MANI

SŪTI ZIŅU

Paldies par ziņu!

bottom of page