top of page
  • Writer's pictureKristīne Spure

Grāmata SNL faniem. Colin Jost “A Very Punchable Face”


Pa seju autoram tomēr sist negribu, bet high-five par lielisku un humora pilnu autobiogrāfiju gan gribu iedot.


Kad ieraudzīju, ka komiķim un leģendārā amerikāņu šova Saturday Night Live scenāriju autoram Kolinam Džoustam (Colin Jost) iznāks autobiogrāfija, zināju, ka to klausīšos audio formātā. Manā pieredzē komiķu autobiogrāfijām tieši šis formāts ir vislabāk piemērots, jo:


  1. Jokus un stāstus dzirdi autora lasījumā, līdz ar to lielāka iespējamība sasmieties;

  2. Nepamet sajūta, ka vienkārši klausies izklaidējoša podkāsta raidījumu.


Principā visu manu recenziju varētu saspiest vienkāršā nepaplašinātā teikumā. Ir vērts. Tiem, kam tomēr gribas uzzināt vairāk, turpinājumā par to, kam un kādēļ patiks Kolina Džousta autobiogrāfija.


Starp citu, kā varētu latviskot tās nosaukumu? "Ļoti dauzāma seja"? Variantus studijā.


Kas ir Kolins Džousts?


Es (un pieļauju, ka lielākā daļa pasaules) komiķi Kolinu Džoustu iepazinu kā vienu no SNL rubrikas “Weekly Update” vadītājiem. Mēģinot uzzināt vairāk par viņu, nokaunējos, kad Google izlasīju, ka viņš ilgus gadus bijis arī viens no galvenajiem scenārija autoriem (head writer), un es to nezināju. Lūk, ieskats Džousta un viņa kolēģa Maikla Čē (Michael Che) veidotajā materiālā:


Džousts ir arī stāvkomiķis, filmu scenārists, aktieris, Hārvardas absolvents, vadījis “Emmy” balvu pasniegšanas ceremoniju un – varbūt kāds arī šo uzskatīs par gana svarīgu sasniegumu – Skārletas Johansones līgavainis. Tātad var teikt, ka Kolins Džousts ir diezgan mērķtiecīgs un ambiciozs čalis, kam izdevies šo to dzīvē paveikt.


Tieši šī Kolina īpašība mani ļoti iedvesmoja.


Kolins ar savu pieredzi atkal apstiprina, ka smags darbs un konstanta savu prasmju uzlabošana ir neatņemama sastāvdaļa, ja kaut nedaudz gribam dēvēt sevi par veiksmīgiem.

Tik pat ļoti uzrunā arī Džousta spēja par sevi pasmieties. Viņš bez kompleksiem stāsta par reizēm, kad ir apkākājies (jūs nepārlasījāties), izgāzies slavenu cilvēku priekšā, dīvainos veidos ieguvis bīstamas traumas. Ja es liktu likmes, diezgan droši derētu, ka Kolins noteikti ir tas čalis kompānijā, kuram ir lielākās iespējas iekulties sviestā.


Uzbūves ziņā “A Very Punchable Face” ļoti atgādināja aktrises un SNL zvaigznes Eimijas Poleres (Amy Pohler) autobiogrāfiju, kas man arī tīri labi gāja pie sirds. Kolins iziet cauri skolas laikam Statenas salā (Staten Island), studiju laikiem, arī 11. septembra notikumiem, kuros ierauta viņa mamma, līdz nonāk pie 15 piedzīvojumu pilniem gadiem SNL.


Kam patiks “A Very Punchable Face”?


Tāpat kā Džousta ikdiena SNL arī grāmata ir humora pilns skeču apkopojums, sekojot līdzi smieklīgiem, arī šausminošiem un neticamiem notikumiem komiķa dzīvē. Tā ir lieliski sakārtota, kas padara grāmatas lasīšanas (vai klausīšanās) procesu par patiesu baudu.


Kolins atceras dīvaino laiku, kad SNL viesojās Donalds Tramps, tuvāk iepazīstina ar citiem SNL komiķiem – Setu Maijersu (Seth Meyers), Sesīliju Strongu (Cecily Strong) un citiem. Viņš stāsta par saviem mīļākajiem skečiem, piemēram, arī šo "Red Flag" reklāma ar Kristenu Vigu (Kristen Wiig) sarakstījis Džousts:


Ja kaut nedaudz interesē Amerikas izklaides industrija, esi SNL fans vai vēlies par SNL uzzināt vairāk, Kolina Džousta autobiogrāfija būs tieši laikā.


Arī tad, ja kaut reizi gadījies apsvērt domu par karjeru izklaides industrijā vai stāvkomēdijā šepat Latvijā, šī grāmata iedvesmos beidzot uzlikt uz papīra to skici, ko sutini galvā jau pusgadu.


Visbeidzot, ja:


  • Novērtē cilvēku spēju pasmieties par sevi;

  • Vēlies tādu spēju iegūt arī savā īpašību arsenālā;

  • Vienkārši gribi pasmieties;


… dod “A Very Punchable Face” iespēju – jo sevišķi audio formātā. Kurš gan būtu domājis, ka virkne epitetu par Kolina bālo seju var likt uz ielas smieties pilnā balsī.


Mans vērtējums: 5/5

Goodreads vērtējums: 4.24/5

87 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page